Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


BROCCOLI CHICKEN CASSEROLE
Kategória: 
Jedlo sa pripravuje v jenskej mise, stačí pre 4 osoby. 3 uvarené kuracie prsia, bez kože, alebo sliepka z polievky, 300g čerstvej brokolice, rozobratej na ružičky/ tiež uvarenej v mierne slanej vode, 1 konzerva šampiňónovej Tesco polievky, 1 šálka pokrájaného stopkového zeleru, 1 šálka majonézy, 1 väčší strúčik cesnaku – rozotrený, čierne korenie, 3 ČL citrónovej šťavy, ½ ČL curry korenia, 1 šálka postrúhaného syra – Cheddar, alebo iný, 1 šálka nasucho opečenej strúhanky, 4 ČL rozpusteného masla, maslo na vymastenie misy, kurča.

BROCCOLI CHICKEN CASSEROLE - príprava

    Uvarenú brokolicu naukladáme do vymastenej misy, prikryjeme kuracím mäsom – nakrájaným na plátky, posypeme zelerom
    a zalejeme omáčkou ktorú sme dostali zmiešaním polievky, majonézy, cesnaku, citrónovej šťavy, korenia, curry korenia.
    Posypať syrom a strúhankou rozmiešanou s maslom.
    Pečieme asi 35-40 min. v rúre pri teplote 180o C do zlata. Vhodná príloha – tagliatelle alebo chlieb podľa toho aký máte radi a samozrejme veľa.
Top