Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Jogurtový pohár s lieskovcami
Kategória: 
2 žĺtky 3 lyžice práškového cukru 2 lyžice teplej vody 1 vanilínový cukor postrúhaná kôra a šťava z 1 citróna 2 biele jogurty 1 balíček mletej želatíny 100 ml mlieka 2 bielky 2 lyžice cukru NA OZDOBENIE: 1 lyžica posekaných lieskových orieškov mliečna čokoláda

Jogurtový pohár s lieskovcami - príprava

    Žĺtky s práškovým a vanilínovým cukrom a dvoma lyžicami teplej vody dobre vyšľaháme. Do zmesi primiešame citrónovú šťavu, postrúhanú kôru a obidva jogurty.
    Želatínu vsypeme do mlieka a necháme napučať (asi 10 min.). Potom ju pomaly zahrievame vo vodnom kúpeli (max. 60 °C) až do úplného rozpustenia. Odstavíme, primiešame asi tretinu jogurtového krému, 1-2 minúty opäť prehrejeme vo vodnom kúpeli, potom pridáme želatínu do zvyšku jogurtového krému. Necháme stuhnúť.
    Z bielkov a dvoch lyžíc cukru vyšľaháme tuhý sneh, ktorý opatrne zapracujeme do stuhnutého krému.
    Krém rozdelíme do pohárov, posypeme posekanými lieskovcami a ozdobíme postrúhanou mliečnou čokoládou.

Podobné recepty

Top