Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Grófkine plnené morčacie prsia s tajomstvom
Kategória: 
1500g morčacích pŕs, 150g eidam syru, 150g šunky, 4ks vajec, 350g strúhanky, 200g hladkej múky, 20g soli, 5g pažítky, 20-30 ks špáradiel.

Grófkine plnené morčacie prsia s tajomstvom - príprava

    Mäso nakrájame a vyklepeme na rezne. Mäso osolíme.Na mäso pridáme kúsok syra, posypeme pažítkou a na pažítku pridáme šunku.Pripravíme trojobal. Hladkú múku preosieme, vajce zmiešame a pridáme 2 štipky soli, strúhanku pripravíme.Polovicu mäsa obrátime na druhú stranu a ,,zamkneme" špáradlom. Mäso obaľujeme v klasickom trojobale (najprv v múke, vo vajci a na koniec v strúhanke).Mäso kladieme na tanier. Zatiaľ si na panvici rozohrejeme olej.Do rozohriateho oleja pridáme plnené morčacie prsia a vyprážame pomaly.Keď sme vypražili, zo všetkých vytiahneme špáradlá a podávame. Podávame buď s ryžou, tarhoňou alebo zemiakmi. Podávame rozkrojené na polovicu. Dobrú chuť! :)
Top