Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Nakladaný hermelín
Kategória: 
4 ks hermelínu (enciánu), feferónky, veľkú cibuľu, 4 strúčiky cesnaku, čili korenie, čierne korenie - celé aj mleté, biele mleté korenie, nové korenie, , bobkový list, provensalské korenie, slnečnicový olej

Nakladaný hermelín - príprava

    Hermelíny nakrájame na štvrtiny, nakrájame cibuľu, cesnak a zvlášť na tanieri vymiešame koreniacu zmes z čierneho a bieleho korenia, čili, papriky a provensalského korenia.
    V tejto zmesi obalíme každý kúsok syra zvlášť.
    Na dno asi 1,5 l pohára nasypeme zopár guliek nového a čierneho korenia a bobkový list. Potom ukladáme syry. Jednotlivé vrstvy syra prekladáme nakrájanou cibuľou, cesnakom, feferónkami a koreninami, až kým pohár nenaplníme.
    Potom už len zalejeme slnečnicovým olejom a dáme do chladničky na 14 dní alebo do tepla na 3 dni odležať. Použitý olej nevylievame, uchováme ho v chladničke a použijeme na ďalšie nakladanie.
Top