Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Rumové cukroví
Spodní těsto: linecké čokoládové - 21 dkg hl.mouky,14 dkg másla, 7 dkg moučk.cukru, 2 dk kakaa, 2 žloutky Nepečené: 50 dkg moučk.cukru, 4 dkg másla, 2 dkg kakaa, 10 dkg drcených ořechů, 5 i více polévkových lžic rumu,dávam cca 9 PL, 1 čerstvý žloutek Nemusí být čokol.poleva, marmeláda, mandlova hmota, ozdoby

Rumové cukroví - príprava

    Z lineckého čokoládového těsta upečeme tvary slz, vychladlé potřeme marmeládou a dáme další tvar slzy ze zpracované nepečené hmoty vyválené asi 1/2 - 1 cm vysoko.
    Předem si z mandlové hmoty(marcipán) - vyválené na cukru a zase vykrájené slzy stejné velikosti jako předešlé tvary,stočíme je a pak dáváme na slzy polité čokoládovou polevou,ještě přizdobíme růžičkami a lístečky.
Top