Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Čokoládovo-kokosové rezy
Cesto: 10 vajec, 20 dkg práš. cukru, 20 dkg mletých orechov, 4 PL kakaa, Rum, Cesto rozdeliť na 2 plechy a upiecť. Plnka kokosová: 20 dkg kryšt. cukru, 25 dkg kokosovej múčky, 10 dkg vyšľahaného masla, 2 dcl vody, Vodu s cukrom uvaríme, pridáme kokos a po vychladnutí vyšľahané maslo. Plnka čokoládová: 2 dcl mlieka, 14 dkg várovej čokolády, 2 PL výberovej polohrubej múky, 20 dkg práškového cukru, 25 dkg Hera, V teplom mlieku roztopíme čokoládu a keď začne vrieť pridáme múku a uvaríme na kašu. Po vychladnutí pridáme vyšľahané maslo s cukrom.

Čokoládovo-kokosové rezy - príprava

    Jeden plát cesta pokvapkáme rumom a natrieme 1/3 čokoládovej plnky, na to dáme celú kokosovú plnku a ďalšiu 1/3 čokoládovej plnky.
    Prikryjeme ďalším plátom cesta, potrieme zvyšným čokoládovým krémom a posypeme kokosom alebo čokoládovou drobenkou.
Top