Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Nebezpečne dobrý jablčník
Na prípravu cesta: 4 vajcia, 100 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 6 lyžíc vlažnej vody, 200 g polohrubej múky, prášok do pečiva, postrúhaná citrónová kôra Na prípravu jablkovej vrstvy: 750 g očistených postrúhaných jabĺk, 2 balenia vanilkového cukru, mletá škorica Na prípravu krému: 3 balíčky Zlatého klasu, 0,5 l mlieka, 2 balenia vanilkového cukru, 100 g kryštálového cukru, 2 pochúťkové smotany (500 ml) Na ozdobenie: 100 g čokolády na varenie, 20 g masla, mlieko

Nebezpečne dobrý jablčník - príprava

  Žĺtka vymiešame s cukrom a citrónovou kôrou. Pridáme vlažnú vodu, prášok do pečiva zmiešaný s múkou a vymiešame hladké cesto.
  Z bielkov ušľaháme sneh a vmiešame do cesta.
  Plech vyložíme alobalom, vysypeme vanilkovým cukrom a škoricou a rozložíme naň postrúhané jablká, z ktorých sme vytlačili prebytočnú šťavu.
  Na jablká vylejeme cesto, opatrne rozotrieme a dáme piecť do vyhriatej rúry. Po upečení cesto vyklopíme tak, aby jablková vrstva bola navrchu. Alobal stiahneme z jabĺk a necháme vychladnúť.
  Do 350 ml mlieka nasypeme kryštálový a vanilkový cukor a dáme variť. Vo zvyšku studeného mlieka rozmiešame 3 balenia Zlatého klasu a uvaríme veľmi hustý puding. Za priebežného miešania ho necháme mierne vychladnúť a elektrickým šľahačom do neho postupne vmiešame pochúťkovú smotanu.
  Vyšľahaný jemný krém rozotrieme na jablkovú vrstvu a uložíme do chladničky.
  Čokoládu rozpustíme nad parou s troškou masla a premiešame. Ak je veľmi hustá, pridáme trošku mlieka. Nalejeme na povrch koláča a necháme vychladiť
Top