Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Super kurča
Kategória: 
1 kura, 6 čerstvých stredne veľkých šampiňónov, 20 ks mandlí, 20 ks lieskových orieškov, ½ masla, 8 strúčikov cesnaku, hrsť hrozienok, 1 cibuľa, ¼ l kuracieho vývaru, citrónová kôra, štipka karí korenia, štipka muškátového oriešku, štipka chilli korenia, štipka tabasca, štipka soli, štipka sójovej omáčky

Super kurča - príprava

    Kura naporcujeme, osolíme, dáme do pekáča, posypeme koreninami, rozkrájaným cesnakom, cibuľkou nakrájanou na kolieska, rozdrvenými orieškami a posekanými mandľami. Zakryjeme plátkami masla, podlejeme bujónom a zapečieme ½ až ¾ hodiny za stáleho podlievania.
    Vyberieme, posypeme pokrájanými šampiňónmi, vopred namočenými hrozienkami vo vode, polejeme sójovou omáčkou a znova zapečieme na ďalšiu ½ hodinu.
    Krátko pred záverom pečenia zmes z kuraťa odhrnieme a silnejšie zapečieme, aby nám mäsko skôrkovatelo
Top