Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Slivková marináda
Kategória: 
3 lyžice slivkévého lekváru, 2 lyžice vína (napr. sherry), 2 lyžice oleje, 2 strúčiky cesnaku (prelisovať), 1/2 chilli papričky, sojová omáčka, zázvor

Slivková marináda - príprava

    Marináda je určená prevažne na kuracie, bravčové a hoväzie mäsa.

    Všetky uvedené ingrediencie zmiešame. Umyté, nakrájané mäso na plátky, či menšie kúsky vložíme do marinády a necháme odležať najlepšie do druhého dňa.

    Do marinády používáme slnečnicový, alebo olivový olej, bylinky môžeme použiť čerstvé, alebo sušené.

    Tyto marinády jsou určeny převážně na kuřecí, vepřová a hovězí masa,můžou být však použity i na maso klokaní. Všechny níže uvedené ingredience smícháme, omyté, nakrájené maso na plátky či menší kousky vložíme do marinády a necháme odležet nejlépe do druhého dne. Do marinády používáme slunečnicový olej či olivový olej, bylinky můžeme použít jak čerstvé, tak i sušené.
Top