Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


OLEJOVÝ KYSNUTÝ KOLÁČ
700 g polohrubej múky, 30 g droždia, 200 ml mlieka, 2lyžice cukru, 200 ml oleja, 1 vajce, 3 žĺtky, soľ, 200 g slivkového lekváru Plnka: 500 g tvarohu, 1 vajce, 1 vrecúško škoricového cukru, 50 g práškového cukru, 2 lyžice hrozienok namáčaných v rume

OLEJOVÝ KYSNUTÝ KOLÁČ - príprava

    Do misy preosejeme múku, urobíme jamku, rozdrobíme droždie, zalejeme vlažným mliekom rozmiešaným s cukrom a necháme vykysnúť. Potom pridáme olej, vajce, žĺtky, soľ, vypracujeme vláčne cesto, prikryjeme ho utierkou a znovu necháme kysnúť.
    Vykysnuté cesto na pomúčenej doske rozdelíme na dve časti, rozvaľkáme a jedno preložíme do vymasteného plechu. Cesto potrieme lekvárom, tvarohovou plnkou a prikryjeme druhou polovičkou cesta. Vrch popicháme vidličkou, potrieme mliekom a vo vyhriatej rúre upečieme doružova. Vychladnutý koláč posypeme práškovým cukrom a nakrájame na menšie kocky.

    Plnka: Tvaroh, vajce, škoricový a práškový cukor a hrozienka dobre vymiešame.
Top