Najlepšie recepty

Tí, ktorým varenie a pečenie robí radosť si na najrecepty.sk nájdu to svoje. Pridávajte svoje najobľúbenejšie recepty, komentujte ich, hodnoťte a ukladajte si tie, čo sa vám najviac pozdávajú. Stačí ak sa zaregistrujete a budete ich mať vždy poruke. Navyše tu nájdete možnosti si zasúťažiť o zaujímavé produkty. Zapojte sa a vyhrajte s najrecepty.sk!


Cibuľová polievka
Kategória: 
200 g cibule, 40 g masti, 40 g tvrdého syra na posypanie, mäsový vývar (vývar z kostí), 4 plátky sendviča (bieleho chleba), tuk na opraženie, mleté čierne korenie, soľ

Cibuľová polievka - príprava

    Očistené zemiaky nakrájame na tenké kolieska, opražíme na masti dozlata, zalejeme mäsovým vývarom, osolíme, okoreníme mletým čiernym korením a uvaríme domäkka. Polievku precedíme a uvarenú cibuľu pretrieme. Podávame v ohňovzdorných miskách tak, že do každej misky nalejeme polievku, navrch položíme tenký plátok opraženého sendviča (chleba), posypeme strúhaným syrom a vložíme na niekoľko minút do vyhriatej rúry, alebo mikrovlnej rúry. Podľa chuti môžeme do polievky pridať aj nakrájanú pažítku.
Top