karfiolova hlavaChystáte sa variť zeleninovú polievku do ktorej v chcete použiť karfiol a brokolicu. Poradíme ako jednoducho pripraviť túto surovinu na použitie. Vďaka celoročnej dostupnosti si môžete dopriať jedlá z tejto hlúbovej zeleniny kedykoľvek počas roka.
Pre nízky energetický obsah je táto zelenina vhodná pri rôznych diétach. Množstvo sacharidov a tukov v tejto zelenine je minimálny. To je hlavný dôvod, prečo je to diétna zelenina.

 

Čistenie karfiolu

Zelené listy a hlúbik odrežeme. Očistíte aj malé zelené lístky ktoré ostali. Hlúbik karfiolu krížom narežeme, aby nezostal tvrdý (to isté platí pre ružičkový kel). V ružičkách karfiolu bývajú často ukryté húsenice a iné nečistoty. Najjednoduchší spôsobom ako ich dostať preč je, že karfiol vložíme na pár minút do posolenej studenej vody hlúbom nahor. Ak sú tam nejaké húsenice tak tie vyplávajú. Následne si karfiol rozporcujeme na potrebné časti.

 

Čistenie a krájanie brokolice

Z brokolice odlomíme všetky lístky a tiež nažltnuté či roztvorené ružičky. Brokolicové ružičky s tenkou stonkou odlomíme od tvrdého hlúbu. Hrubý hlúbik, stonka býva dosť drevnatá, preto je lepšie ju pred varením olúpať, prípadne nakrájať na menšie kúsky. Tenké stonky odrežeme od ružičiek alebo dole narežeme a stiahneme šupku až k ružičke. Olúpané stonky sú veľmi jemné, môžeme ich jesť spolu s ružičkami. Veľké brokolicové ružičky rozpolíme pozdĺžne. Dbáme na to, aby sme všetko mali nakrájané všetko na rovnako veľké kúsky. Pri varení na nám tak rovnomerne uvaria.