restauraciaVýraz bistro alebo aj bistrot pochádza z francúzštiny, označujú sa ním menšie reštaurácie ponúkajúce nie príliš komplikované jedlá za prijateľnú cenu. Hoci je Banská Bystrica od Francúzska ďaleko, aj v tomto slovenskom meste nájdeme bistrá. Bistrá, ktoré rozhodne stoja za to. Ktoré bistrá v Banskej Bystrici sa oplatí vyskúšať?

Bistro Soho BB

Ak patríte medzi milovníkov ázijskej fusion kuchyne, názov Bistro Soho vám istotne niečo hovorí. Okrem Bratislavy nájdete však tento podnik tiež v Banskej Bystrici. Ohúri nielen dizajnovými prvkami, ale najmä svojou kuchyňou. Čo vyskúšať v Bistro Soho BB? Ak patríte medzi fanúšikov odvážnych kombinácií, vašu pozornosť si ukradne už polievka: kokosová polievka s tofu, banánom a thajskou bazalkou. Medzi absolútne hity tohto bistra však patrí zelené hovädzie kari s melónom a cukrovým hráškom. Stávkou na istotu bude však tiež akékoľvek jedlo s rezancami: či to bude udon, alebo ryžové rezance s kuracím mäsom a arašidovou omáčkou.

Bystrička Bistro

Špecialistom na doručenie jedla v Banskej Bystrici je Bystrička Bistro. Okrem hravého názvu poteší tiež svojou ponukou. Nájdete v nej pestrý výber vyladených chuťoviek: od burgrov cez pizzu až po jedlá z grillu. Ak máte práve oslavu, skvelou voľbou budú grilované bravčové rebierka s BBQ omáčkou alebo pre vegetariánov grilovaný grécky Halloumi syr. Ponuka pizze a burgrov je umne vyladená a zároveň nedáva veľký priestor nerozhodným zaseknúť sa. Dominujú jej už osvedčené chuťové kombinácie, ako pizza Margherita či klasický burger so slaninou a cheddarom.

Street Foodie Banská Bystrica

Ďalším úspešným konceptom známym z celého Slovenska, ktorý nechýba ani v Banskej Bystrici, je Street Foodie. Toto bistro prináša fúziu viacerých svetových jedál: dominujú jej ázijské a americké chute doplnené ďalšími prvkami iných krajín. Milovníkov ázijskej kuchyne v Banskej Bystrici poteší bohatá ponuka, v ktorej nájdu všetko od Pho Bo polievku cez Tikka Masalu až po Bun Bo Nam Bo či Pad Thai. A čo americká kuchyňa? Street Foodie Banská Bystrica siahla po chutiach USA v podobe hot-dogov, sandwichov a burgrov.

Pho Viet – ázijské bistro

Bistro Pho Viet. Legendárny názov, za ktorým sa ukrývajú dnes už legendárne chute Ázie. Ostrokyslá polievka, chrumkavá kačica, udon rezance na všetky spôsoby a so všetkými druhmi (nielen) mäsa či Bun Bo Nam Bo variácie. Ako už býva zvykom, aj v banskobystrickom Bistre Pho Viet nájdete variácie na obľúbené pokrmy ázijských kuchýň: od čínskej, vietnamskej až po japonskú. Ak hľadáte podnik, v ktorom si vyberie každý a každý aj bude spokojný, tu ste na správnej adrese.

Chceš vyskúšať niektoré bistro z Banskej Bystrice? Objednaj cez ultra rýchlu donáškovú službu foodpanda.sk.

Reklamný článok