glasslock set na potraviny

Čoraz viac sa diskutuje o znečisťovaní našej planéty odpadom. K zníženiu produkovania niektorých druhov odpadu, môže prispieť aj my. Stačí byť trošku viac zodpovedný a myslieť ekologicky.

 

Nosíte si do práce desiatu alebo pripravujete svojím deťom desiatu do školy? Je to bežná vec. Predstavte si, koľko zbytočných odpadkov vzniká pri ich balení desiaty. Servítky, kelínky, rôzne plastové sáčky, plastové boxy a to každý deň pre viacerých členov rodiny.


Do čoho teda máme baliť tieto potraviny a nevytvárať ďalší odpad? Riešenia sa určite nájdu.


Na hotové jedlá sa najviac hodia napríklad sklenené alebo nerezové nádoby a rôzne dózy na potraviny. Takéto dózy môžete využívať dlhodobo a prakticky bez obmedzení. V domácnosti, na obedy, do chladničky i do mrazničky. Na teplé jedlá ako obedy alebo inak aj "obedáre" odporúčame využívať sklo. Je to neskutočný materiál, hygienický, veľmi dobre udržiavateľný v ktorom uskladníte potraviny dokonca aj na dlhšiu dobu. Môžete si vybrať dózy na potraviny v rôznych veľkostiach a tvaroch, dokonca aj s deliacimi priečkami, aby sa vám nezmiešala príloha s hlavným jedlom. Ak si beriete viac chodov, odporúčame používať sadu s rôznymi veľkosťami a zabaliť si tak každú časť jedla zvlášť. Po dojedení ich môžete vložiť jednu do druhej a šetriť tak miesto.

Niektoré spoločnosti pristúpili k variante dodávať stravu svojim zamestnancom práve v takýchto sklenených dózach a za svoj krok si zaslúžia uznanie. Verte, že by vám obed chutil omnoho viac zo sklenenej dózy než z plastového boxu. Nehovoriac o odpade, ktorý sa takto vyprodukuje.

Na suchú desiatu vám postačia aj šikovné vrecúška a taštičky v rôznych strihoch a veľkostiach. Vyberajte si také. ktoré sú vyrobené z bavlny s nepremokavým vnútorným poterom a dajú sa prať v pračke.

Beeswrap Sandwich1

Pre deti na školské svačiny sa nám osvedčili sú povoskované obrúsky.
Bee's Wrap je praktický obrúsok, do ktorého zabalíte desiatu, chleba, ovocie alebo zeleninu. Obal Bee's Wrap je umývateľný, vhodný na opakované použitie dokonca je aj kompostovateľný! Je vyrobené z organickej bavlny, včelieho vosku, organického jojobového oleja a živíc stromov.
Ekologické obrúsky Bee's Wrap vám nahradia nielen tie papierové, ale skvele poslúžia aj ako náhrada plastových sáčkov. Vďaka špeciálnemu zloženiu je voskovaný papier umývateľný, a teda opakovateľne použiteľný. Vyrába sa v rôznych veľkostiach, farbách, s pestrými prírodnými motívmi.
Ide vlastne o takú prírodnú potravinovú fóliu. Jedlo v ňom ostane čerstvé, neobschne a zároveň dýcha.

Veríme, že vás oslovili niektoré z našich tipov a aj vy prispejete svojou troškou k zníženiu odpadu.